SK Jičín

Oficiální stránky mládeže
SK Jičín

13.kolo starších žáků KP Jičín-FC Olympia Hradec Králové/Kratonohy

K poslednímu utkání podzimní části krajského přeboru starších žáku, jsme 10. listopadu zajížděli na hřiště poslední Olympie Hradec Králové. V Kuklenách se odehrálo opravdové fotbalové drama,se šťastnějším koncem pro nás.

FC Olympia Hradec Králové/Kratonohy  -  SK Jičín 3:3 (2:0) 2:4 na PK

Před zápasem jsme hráče upozorňovali na podcenění soupeře, chtěli jsme aby mužstvo zahájilo zápas odpovědně, tlakem a pokud možno šlo do vedení. Opak byl bohužel pravdou. Málo pohybu, nedůraz před vlastní šestnáctkou a nulové napadání soupeře znamenalo, že se hráči Olympie nastěhovali na naši polovinu a po dvou hezkých střelách zdálky vedli o poločase 2:0 ! Jejich vedení mohlo být ještě větší,jednou podržel svým zákrokem Honza Zápotocký a jednou vyhlavičkoval míč z prázdné branky Radim Vitvar.Důrazně jsme hráčům připomněli jejich úlohy na hřišti a to, že neprohrává rozhodčí, terén, či míč, ale ONI.A jenom oni to mohou zvrátit. Do druhého poločasu jsme posílili trochu útok o Juru Matějku a Adama Kopáčka, od kterých jsme chtěli, aby hráli v podstatě jenom dopředu. Velice brzy jsme vstřelili Denisem kontaktní branku. Bohužel jsme po ojedinělé chybě Honzy Zápotockého, kdy neudržel míč po rohu a v podstatě si ho hodil do brány, opět prohrávali o dvě branky. Nakonec jsme díky hezké střele Jury Matějky a proměněném (konečně) brejku Adama Kopáčka, dokázali dotáhnout utkání k pokutovým kopům. Hrdinou penaltového rozstřelu se stal Honza Zápotocký, který dvě penalty zneškodnil a odmazal tak svoji chybu.

Branky: Popelák, Matějka, Kopáček, rozhodující penalta Vitvar

Nakonec podzimu jsme viděli fotbalové drama se vším všudy. Za obrat v utkání kluci zaslouží pochvalu. Na druhou stranu nemůžeme hrát fotbal 15 minut ze 70, to je málo.